Strony serwisu taxonline.pl wykorzystują do poprawnego działania pliki cookie. Brak zgody na instalację plików cookie może być wyrażony poprzez ustawienia przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu

Taxonline
English Deutsch Nasze usługi Cennik Kontakt z nami Pliki cookies
Szukaj
Strona główna Aktualności Ustalenia kosztów uzyskania przychodów w związku z odpłatnym zbyciem udziałów

Ustalenia kosztów uzyskania przychodów w związku z odpłatnym zbyciem udziałów

Patrycja Łukasiewicz, 2018-09-10
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację indywidualną, w której wskazał, że wydatki w wysokości równej nominalnej wartości udziałów spółki wydanych jej wspólnikom, w zamian za udziały spółki nabywanej, nabyte przez spółkę w ramach transakcji wymiany udziałów, będą pomniejszały przychód podatkowy wykazywany w przypadku późniejszego odpłatnego zbycia przez spółkę tych udziałów.. Tak zdefiniowane ustawowo wydatki będą kosztem uzyskania przychodów.

Pełna treść dokumentu dostępna jest wyłącznie dla użytkowników, którzy wykupili subskrypcję.

Jeśli są Państwo zainteresowani pełnym dostępem do artykułów w taxonline.pl, zapraszamy do rejestracji po zapoznaniu się z naszym cennikiem, który znajdą Państwo TUTAJ).

Proszę podać swój login i hasło:

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła ?

Nowy użytkownik

   Cennik

© 2018 PwC. Wszystkie prawa zastrzeżone. Nazwa PwC odnosi się do firm wchodzących w skład sieci PwC, z których każda stanowi odrębny podmiot prawny. Więcej informacji na stronie www.pwc.com/structure.

Materiały zamieszczone na tej stronie internetowej przeznaczone są jedynie dla celów informacyjnych i nie mogą być traktowane jako wchodzące w zakres czynności doradztwa podatkowego określonych w art.2 ustawy z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym. Tym bardziej dla skutków podejmowanych na tej jedynie podstawie decyzji ekonomicznych nie mają zastosowania zasady odpowiedzialności za szkodę określone w art. 43 ustawy o doradztwie podatkowym. Osoby zainteresowane uzyskaniem porady proszone są o skontaktowanie się bezpośrednio z działem prawno-podatkowym PwC. Wydawcą serwisu taxonline.pl jest PricewaterhouseCoopers spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa, ul. Lecha Kaczyńskiego 14, 00-638 Warszawa. ISSN: 2084-381X
e-point SA